top of page

Şirketler Hukuku ve Kurumsal Yönetişim

KılıçÇaylı&Partners ekibi olarak farklı sektörlerde faaliyet gösteren yerli ve yabancı şirketlere, şirketler hukuku ve kurumsal yönetim alanında hukuki destek sağlamaktayız. Şirketin kuruluşundan tasfiye aşamasına kadar geçen her süreçte dava ve danışmanlık hizmetleri vermekteyiz.

Müvekkillerimizin, esas sözleşmenin hazırlanması ve değiştirilmesi, pay devirleri, şirket birleşme ve devralmaları, tür değişiklikleri, mal varlığı ve ticari işletme devirleri, halka arz ve şirket yapılandırması gibi konulardaki ihtiyaçlarına uygun hukuki çözümler üretmekteyiz.

İlgili Yazılar:

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Şirketin kuruluş aşamasında sunulan hizmetler
Müvekkillerimize şirketlerinin kuruluş aşamasında esas sözleşmenin hazırlanması ve diğer kuruluş işlemlerinin yürütülmesi konusunda hizmet sunmaktayız. Ayrıca, yöneticilerin atanması, kurucular tarafından şirket kuruluş aşamasında yapılacak her türlü sözleşmenin ihtiyaca uygun bir şekilde hazırlanması konularında da kuruluş aşamasındaki şirketlere hukuki destek vermekteyiz.


Şirketin hukuki alt yapısı oluşturulurken, müvekkillerin ihtiyaçlarına uygun çözümleri, ileride uyuşmazlık çıkması öngörülen noktaları en aza indirerek üretmekteyiz.
 

Mevcut şirketlere sunduğumuz hizmetler
Tüzel müvekkillerimize, genel kurul ve yönetim kurulu toplantılarının yürütülmesi, iş sözleşmelerinin hazırlanması ve denetlenmesi, pay devri, şirket birleşme, bölünme ve tür değiştirme, mal varlığı ve ticari işletme devirleri, kurumsal yönetim ve vergi konularında hukuki danışmanlık ve dava hizmetleri sağlamaktayız.


Bu kapsamda, dava öncesinde verdiğimiz danışmanlık ve eğitim hizmetleriyle ve sunduğumuz çözüm önerileriyle, müvekkillerimizin dava süreciyle karşılaşma riskini azaltmaya özen göstermekteyiz.

bottom of page